• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/people/Kenarbel%C4%B1nses%C4%B1-Kenarbel-Haber/100000927452827
YÖNETİCİLERİMİZ

ARDAHAN VALİSİ

 HÜSEYİN
 ÖNER

ÇILDIR KAYMAKAMI

ALPER TAŞ

KENARBEL KÖYÜ MUHTARI

SERKAN AKGÜN 

KENARBEL KÖYÜ DERNEK BAŞKANI 

EROL ERCAN

Ne Zaman Gidilir....?

Ne zaman gidilir..?    

Kenarbel köyüne  gidilecek en güzel zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Özellikle ilkbahar ayları olan nisan ve mayıs, kısmen haziran ayları doğal güzelliğin en doruk nokta yaptığı zamanlardır. Bu dönemlerde Aktaş gölü masmavi, etrafındaki çayırlar yemyeşil ve binbir renk yabani çiçeklerle bezelidir.

Göl dönem itibariyle binlerce su kuşunu görmek için en elverişli zamanlardır. İlkbahar aylarında gölde hem üreyen kuşlar, hem de göç eden kuşlar görülebilirken, sonbaharda ise sadece göç eden su kuşları ve yırtıcılar görünür. Özellikle sabah erken ve akşam saatlerinde fotoğraf için göl ve çevresi ideal görüntüler verir. İlkbahar sonu ve yaz başı ise ot kesimi başlar ve Kenarbel insan ve doğa kompozisyonlu görüntüleri vermekten çekinmez.

Kışın ise göl donmaktadır. Aralık ayı gibi donan göl, mart ayında çözülmektedir. Bu dönemde de Kenarbel ve çevresi yaban hayatı açısından oldukça zengindir. Kış ayları tilki ve de kurt görmek, fotoğraflamak için en ideal aylardır. Yine kışın sürpriz kuş türleri de görmek bu bölgede mümkündür.

İlkbahar ve sonbahar aylarına gelindiğindeTürkiye'de sadece bir kaç noktada görebileceğiniz kuş halkalama çalışmalarını da yine burada görebilirsiniz.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret263684
REKLAMLAR
KÖŞE YAZARLARI

DENİZ KARTAL

 BİRİNCİYE KEL AĞA

YAŞAR GELER

 SOSYAL SORUMSUZLUK