• https://tr-tr.facebook.com/people/Kenarbel%C4%B1nses%C4%B1-Kenarbel-Haber/100000927452827
YÖNETİCİLERİMİZ

 
ARDAHAN VALİSİ

 Mehmet Emin      BİLMEZ

ÇILDIR KAYMAKAMI
KENARBEL   KÖYÜ MUHTARI

Serkan AKGÜN

 KenarbelKöyü

KENARBEL   KÖYÜ DERNEK BAŞKANI

Celil AKGÜN

 KenarbelKöyü

  
KÖŞE YAZARLARI

 

 SERDAR AKGÜN¬

 ESKİDEN KENARBEL'DE HAYAT

 


Ne Zaman Gidilir....?

Ne zaman gidilir..?    

Kenarbel köyüne  gidilecek en güzel zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Özellikle ilkbahar ayları olan nisan ve mayıs, kısmen haziran ayları doğal güzelliğin en doruk nokta yaptığı zamanlardır. Bu dönemlerde Aktaş gölü masmavi, etrafındaki çayırlar yemyeşil ve binbir renk yabani çiçeklerle bezelidir.

Göl dönem itibariyle binlerce su kuşunu görmek için en elverişli zamanlardır. İlkbahar aylarında gölde hem üreyen kuşlar, hem de göç eden kuşlar görülebilirken, sonbaharda ise sadece göç eden su kuşları ve yırtıcılar görünür. Özellikle sabah erken ve akşam saatlerinde fotoğraf için göl ve çevresi ideal görüntüler verir. İlkbahar sonu ve yaz başı ise ot kesimi başlar ve Kenarbel insan ve doğa kompozisyonlu görüntüleri vermekten çekinmez.

Kışın ise göl donmaktadır. Aralık ayı gibi donan göl, mart ayında çözülmektedir. Bu dönemde de Kenarbel ve çevresi yaban hayatı açısından oldukça zengindir. Kış ayları tilki ve de kurt görmek, fotoğraflamak için en ideal aylardır. Yine kışın sürpriz kuş türleri de görmek bu bölgede mümkündür.

İlkbahar ve sonbahar aylarına gelindiğindeTürkiye'de sadece bir kaç noktada görebileceğiniz kuş halkalama çalışmalarını da yine burada görebilirsiniz.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret208245
SPONSOR KÖŞESİ

 

REKLAMLAR